Czy w końcu powstanie kryty stok narciarski w o Polsce???

24 Nov

Były już różne podejścia, pomysły i lokalizacje… Okolice Łodzi, Karpacz i Gdynia… Nic z tego nie wyszło… Czy naprawdę nie opłacało się to nikomu? Czy po prostu nikt nie miał odwagi i wizji takiego miejsca???

druskiennikiHala w Druskiennikach – czy w Muszynie powstanie podobna?

Może w końcu się uda! Muszyna postanowiła podjąć rękawicę i u podnóża Jaworzyny Krynickiej postawić 600-metrowy stok! WOW! Spore wyzwanie!!! Inwestycja ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, z udziałem funduszy unijnych. Zainteresowani udziałem w projekcie są ponoć Holendrzy, Rosjanie i Słowacy. Koszt szacowany jest na 130- 160 mln złotych. Plany są ambitne – inwestycja na powstać do 2017 roku. Hala będzie zawierać 2 trasy narciarskie, trasę snowboardową oraz trasę dla początkujących. Całość inwestycji to oczywiście nie sam stok – w planach jest również hotel, obiekty gastronomiczne i handlowe. Pociągnie to za sobą ogromy potencjał dla szukających zatrudnienia – sama hala to 15o, a usługi dodatkowe – ponad 600 nowych miejsc pracy.

W całej Europie takie hale to standard, w samych Niemczech jest ich ponad 30! Nawet Litwa może poszczycić się krytym stokiem, który okazał się hitem i już po kilku pierwszych latach funkcjonowania zaczął przynosić zyski!

Muszyńska hala ma powstać w rejonie Złockie-Jastrzębik, u podnóża Jaworzyny Krynickiej. Plan zakłada połączenie krytego stoku koleją gondolową i trasą narciarską z kompleksem narciarskim na Jaworzynie Krynickiej. Obok krytego stoku mają powstać hotel z kompleksem usługowo-gastronomicznym na 250-300 miejsc, park rozrywki i zimowy stok zewnętrzny.

No to 3mamy kciuki i już ostrzymy krawędzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

🙂 🙂 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: